YILAN FİGÜRÜ

Yılan figürlü altın kaplama kolyeler

Yılan figürü günümüzde özellikle sosyal medyada birçok mizah konusuna özne olmaktadır. Fakat yılan figürünün mitolojik tarihte çok önemli bir yeri vardır. Sümerlerde, Akkad Eserlerinde, Babil Miolojisinde, Eski Mısırda, Eski Yunan Mitolojisinde, Vikinglerde, Kuzey Amerika yerlilerinde, Karayip, Aztek, Çin gibi birçok medeniyette Yılan Figürü büyük hikâye ve inanışlara temel olmuştur. Sizlere Yılan Kolye, Küpe ve Bilekliklerimizi sunmadan önce bu hikayelerden bazı örnekler sunmak istedik. Sümerlere ait Gılgamış destanında ölümsüzlük otunu arayan Gılgamış bir gölden bu otu çıkarır fakat yemeden önce bir yılan ölümsüzlük otunu yer ve yılan ölümsüzlüğü kazanır. Babil mitolojisinde Yaratılışın Tiamat adındaki bir yılan vücudundan geldiğine inanılır. Eski Mısır’da Firavunun tacında yılan sembolü vardır. Kobra omurganın sembolüdür. Dünyanın kanatlı bir yılan üzerinde durduğuna inanılır. Hindistan’da kobralar kutsaldır. Nehir ve gölleri koruduklarına inanılır. Hindu mitolojisinden en önde gelen tanrılardan biri olan Vishnu’nun etrafında 9 tane yılan sembolize edilmiştir. Doğu kültüründe asaletin, iyi şansın, kudretin, gücün ve kutsallığı olan ejderha figürünün temelleri de yılanlara dayanmaktadır. Yukarıda bahsettiğimiz yılanın mitolojik anlamlarından dolayı günümüzde birçok sağlık kuruluşunun amblemlerinde yılan figürü mevcuttur.

YILAN FİGÜRLÜ TASARIM TAKILAR

Yılan figürü ölümsüzlüğü, şifayı ve yenilenmeyi temsil eder. Biz de Dazzlecave olarak yılan figürlü tasarımlarımızı sizlere sunmaktan büyük sevinç duyuyoruz. Sizlere verdiği pozitif enerjiyle yılan kolye, küpe ve bilekliklerimizin sizlere şifa olmasını umut ediyoruz.

YILAN KOLYE

Altın kaplama kolyelerimiz arasında şüphesiz en çok sevilen figürlerden biri olan yılan figürünü sizlere zirkon taşlı, renkli veya gold renk olarak sunuyoruz. Çeşitli figürler ile beraber kombinleyebileceğiniz yılan kolyeler ile hem daha enerji hissedecek hem de zarafetinize asillik katacaksınız. Yılan Figürlü Takılarımızı buraya tıklayarak incelebilirsiniz. Sadece yılan kolye olarak değil, yılan küpe ve yılan bileklik olarak da tasarladığımız yılan figürlü takılarımızla kendi kombinlerinizi tasarlayıp Yılan Figürünün ölümsüz gücünü hissedebilirsiniz.

YIlan Figürlü Takı Modellerimiz

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR